آموزش تنظیمات مودم دی لینک مدل DSL-2877AL

آموزش تنظیمات مودم دی لینک مدل DSL-2877AL

آموزش تنظیمات مودم دی لینک مدل DSL-2877AL

در مقاله قبل (“مودم DSL-2877AL دی لینک، مناسب برای خانه و محل کار شما”) مفصل راجع به مودم VDSL دی لینک مدل DSL-2877AL صحبت کرده و مزایای و ویژگی‌های آن‌را نیز به طور کامل توضیح دادیم تا در این وانفسای مودم‌های بی‌کیفیت و غیر استاندارد، انتخابی هوشمندانه و مقرون به صرفه داشته باشید. اما مرحله بعد از خرید، نحوه تنظیمات مودم خریداری شده است، باور کنید کانفیگ مودم کار بسیار ساده‌ایست و به راحتی، خودتان و بدون هیچ گونه هزینه اضافه‌ای می‌توانید آن‌را انجام دهید. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا تنظیمات مودم dlink مدل DSL-2877AL خود را در کمتر از ۱۰ دقیقه انجام دهید.

قبل از شروع تنظیمات مودم ، با پورت‌ها و دکمه‌های آن آشنا شوید

شکل زیر را ببینید، پورت‌ها را شماره‌گذاری کرده‌ایم تا توضیح آن راحت‌تر شود:

معرفی پورت ها و دکمه های این دستگاه
 1. این پورت RJ11 نام داشته و مخصوص اتصال کابل تلفن می‌باشد، بنابراین از پریز تلفن باید یک کابل به این پورت متصل نمایید. البته برای جلوگیری از ایجاد نویز و تداخل امواج، می‌بایست از یک اسپلیتر مانند DSL-30CF نیز استفاده کنید. البته یک عدد اسپلیتر داخل بسته بندی این مودم وجود دارد.
 2. این چهار پورت مخصوص اتصال کابل شبکه (کابل LAN) است. بنابراین می‌توانید از لپ تاپ‌، کامپیوتر و سایر تجهیزات جانبی خود، یک کابل LAN به این پورت‌ها وصل نمایید. در نظر داشته باشید که پورت چهارم این مودم، هم پورت LAN است و هم پورت WAN.
 3. این دکمه برای راه اندازی مجدد مودم و بازگشت به تنظیمات کارخانه در نظر گرفته شده. بنابراین اگر نیاز به ریست کردن مودم خود داشتید، سوزنی را داخل این قسمت وارد کرده و چند ثانیه فشار دهید.
 4. آداپتور برق موجود در بسته بندی مودم DSL-2877AL را به این درگاه متصل کنید.
 5. این دکمه مخصوص روشن و خاموش کردن باند فرکانسی ۴GHz بوده، همچنین می‌توان از طریق قابلیت WPS به این باند متصل شد. برای روشن و خاموش کردن این باند، تنها کافیست این دکمه را چند ثانیه فشار دهید.
 6. این دکمه نیز مخصوص روشن و خاموش کردن باند ۵ گیگاهرتز می‌باشد و قابلیت اتصال از طریق WPS را نیز دارد. چند ثانیه این دکمه را بفشارید تا باند ۵ دستگاه شما روشن/خاموش شود.

البته در نظر داشته باشید که تغییر و تنظیم این دو باند به صورت خودکار انجام می‌شود اما با استفاده از این دو دکمه، می‌توانید به صورت دستی آن‌ها را روشن و خاموش کنید.

 1. با استفاده از این پورت USB می‌توانید در زمانی که اینترنت DSL شما قطع بود، از یک دانگل ۳G/4G مانند DWM-157 استفاده کرده و ایترنت همراه را به صورت وای فای در اختیار داشته باشید. هم‌چنین می‌توانید یک پرینتر و یا فلش مموری به آن متصل نمایید و آن‌ها را در شبکه به اشتراک بگذارید.
 2. از این دکمه برای روشن و خاموش کردن مودم خود استفاده نمایید.

حال تنظیمات مودم خود را شروع کنید

 • دستگاه DSL-2877AL خود را از طرق یک کابل LAN به کامپیوتر (از پورت‌های شماره ۲ در تصویر بالا) و با یک کابل به پریز تلفن (از پورت شماره ۱ در تصویر بالا) متصل کنید. سپس یک مرورگر اینترنت باز کرده و آدرس ۱ . ۱ . ۱۶۸ . ۱۹۲ را وارد نمایید. سپس در صفحه Login، در بخش نام کاربری admin را انتخاب کنید و رمز عبور (Password) را نیز کلمه admin وارد کرده و کلید Login را بزنید.

شما مستقیما به صفحه Wizard وارد خواهید شد. شاید از خود بپرسید که تفاوت میان کانفیگ کردن مودم با استفاده از Wizard setup و Advanced Setup در چیست؟

در wizard تمامی مراحل لیست شده و شما یکی پس از دیگری آن‌ها را انجام خواهید داد اما در تنظیمات پیشرفته (Advanced Setup) شما باید تنظیمات را در بخش‌های مختلف مانند Internet Setup یا wireless Setup و … اعمال کنید، طبیعتا این کار مقداری سخت‌تر بوده اما امکانات بیشتری را در اختیار شما قرار خواهد داد.

صفحه Login در تنظیمات مودم
 • در صفحه Welcome to setup Wizard مراحلی که برای کانفیگ مودم خود باید انجام دهید را مشاهده خواهید کرد، اگر علاقه دارید آن‌ها را مطالعه کنید و کلید Next را بزنید.
صفحه Welcome to setup Wizard
 • STEP 1

خب حال وارد مرحله اول تنظیمات مودم می‌شویم. در این صفحه (Set time and date) باید تاریخ و زمان مودم را تنظیم نمایید، اما متاسفانه موقعیت زمانی کشور ایران در این بخش درج نشده است (به دلایلی که خودتان می‌دانید)!!! به همین دلیل بدون تغییر، Next را بزنید.

صفحه Set time and date در تنظیمات مودم DSL-2877AL
 • STEP 2

در منوی setup internet connection باید موارد زیر را با دقت وارد نمایید تا تنظیم مودم دی لینک شما با موفقیت انجام شود. روی عکس زیر هر بخش را شماره گذاری کرده‌ایم و به ترتیب، این موارد را برای شما توضیح خواهیم داد:

صفحه setup internet connection

۱- Country

ایران (iran) را انتخاب نمایید.

۲- Internet Service Provider

از بین گزینه‌های موجود، شرکتی را که اینترنت خود را از آن‌ها گرفته‌اید (FCP) انتخاب کنید، شرکت‌هایی مانند شاتل، مخابرات، آسیاتک و …

۳- WAN Mode

یادتان هست که گفتیم پورت لن چهارم این دستگاه، هم LAN است و هم WAN؟ در این بخش می‌توانید مشخص کنید که این پورت کدام قابلیت را داشته باشد. اگر روی حالت DSL باشد، یک پورت LAN در اختیار شماست و اگر آن‌را روی حالت Ethernet قرار دهید، یک پورت WAN خواهید داشت و دستگاه شما تبدیل به یک روتر می‌شود.

تغییر حالت پورت چهارم مودم بین LAN و WAN

۴- DSL Mode

در این بخش می‌توانید انتخاب کنید که از ADSL استفاده خواهید کرد و یا VDSL. با انتخاب ATM تنظیمات بر پایه ADSL و با انتخاب PTM، تنظیمات خود را بر مبنای اینترنت VDSL ادامه خواهید داد.

تغییر وضعیت بین VDSL و ADSL

۵- Protocol

این گزینه را روی حالت PPPoE قرار دهید.

۶- ۱Q VLAN ID

این مقدار را فقط هنگامی که از اینترنت VDSL استفاده می‌کنید تغییر دهید، البته برای پر کردن این مقدار حتما با پشتیبانی سرویس دهنده اینترنت خود تماس بگیرید تا راهنماییتان کنند، چون در برخی موارد، حتی در اینترنت VDSL هم نباید در این قسمت چیزی وارد کرد.

Encapsulation Mode -7

روی حالت LLC قرار دهید.

۸- VPI

برای پر کردن این مقدار حتما با شرکت ارائه دهنده سرویس اینترنت خود تماس بگیرید. اگر این مقدار را درست وارد نکنید تنظیم مودم دی لینک شما با مشکل روبرو خواهد شد.

۹- VCI

برای پر کردن این مقدار نیز حتما با شرکت ارائه دهنده سرویس اینترنت خود (FCP) تماس بگیرید.

۱۰- Search Available PVC

نیاز به فشردن دکمه Scan نیست.

۱۱- Username

نام کاربری که از شرکت ارائه دهنده سرویس اینترنت گرفته‌اید را وارد نمایید.

۱۲- Password

رمز عبوری که از شرکت ارائه دهنده سرویس اینترنت گرفته‌اید را وارد نمایید.

۱۳- Confirm Password

رمز عبور خود را مجددا اینجا وارد کنید.

در نهایت Next را بزنید.

 • STEP 3

خب سراغ مرحله سوم تنظیمات مودم یعنی تنظیمات وایرلس مودم در دوباند فرکانسی ۲٫۴ و ۵ گیگاهرتز می‌رویم. ابتدا باند ۲٫۴GHz را تنظیم خواهیم کرد:

تیک Enable Your Wireless Network را بزنید تا اینترنت وای-فای روی باند ۲٫۴ برای شما فعال شود. سپس در بخش Wireless Networke Name نام Wi-Fi خود را انتخاب نمایید و Visibility Status را نیز در حالت Visible قرار دهید.

موافقید کمی امنیت مودم و دسترسی به آن‌را بالا ببریم تا خوش به حال همسایه‌ها نشود و به راحتی هکتان نکنند؟! برای امنیت مناسب، Security Mode را روی حالت WPA2-PSK قرار دهید و در بخش WPA2 Pre-Shared Key یک رمز مناسب برای وای فای خود انتخاب کنید. سعی کنید در انتخاب رمز خود از حروف، اعداد و کاراکترها مانند @-/ استفاده کنید تا قوی‌تر شده و کار هکرهای عزیز!! کمی سخت‌تر شود.

تنظیمات باند فرکانسی 2.4 گیگاهرتز

Next را بزنید تا وارد صفحه تنظیمات وایرلس در باند ۵ گیگاهرتز شوید، دقیقا مراحل بالا را برای این باند نیز طی کنید. سپس دکمه Next را زده و به مرحله آخر بروید.

تنظیمات باند فرکانسی 5 گیگاهرتز
 • STEP 4، مرحله آخر تنظیمات مودم شما

در مرحله Save and apply Changes تمامی اطلاعاتی که وارد کرده‌اید را مشاهده می‌کنید. اگر مورد تاییدتان است Finish را بزنید تا کانفیگ مودم dlink شما به اتمام برسد اما اگر مغایرتی مشاهده کردید، می‌توانید با استفاده از دکمه Back به مراحل قبل بازگشته و تغییرات لازم را انجام دهید.

صفحه Save and apply Changes در تنظیم مودم دی لینک

به همین راحتی مودم شما به صورت کامل تنظیم شد. اگر در حین انجام این مراحل با مشکلی روبرو شدید با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم. بی‌صبرانه منتظر نظرات شما هستیم.


مودم روتر +VDSL2/ADSL2 دوبانده دی لینک مدل DSL-2877AL

اشتراک گذاری پست

دیدگاه (41)

 • مداربسته

  خیلی ممنون
  من این مودم رو خریدم سرعتش هم خوبه

  دی 3, 1398 در 4:20 ب.ظ
 • مهدیس اولیایی

  خیلی عالی بود دستتون درد نکنه

  دی 10, 1398 در 10:34 ق.ظ
 • ابراهیم

  سلام دمتون گرم خیلی سریع به دستم رسید هم زیباست و هم کارآمد به محض راه اندازی تفاوت سرعت محسوس بود
  مودم قبلیم تی پی لینک بود که خیلیم قدیمی بود ولی این یه چیز دیگه است اون اصلا سرعت نداشت سرعت اینترنتم ۸ مگا بود ولی اون ۲ مگ هم نمیداد ولی این یکی کاملا معلومه کار درسته تشکر

  بهمن 10, 1398 در 12:26 ب.ظ
 • امیر

  دست شما درد نکنه عالیه کارتون

  بهمن 15, 1398 در 9:06 ق.ظ
 • بهنام

  سلام وقت بخیر
  در رابطه با کانفیگ مشکل دارم …اگه کمک کنید ممنون میشم
  همه مراحلو انجام دادم یوزر پسورد فراهم کننده سرویس درسته vpi vci هم درست زدم همه مراحلو صد بار چک کردم .همه چراغا ثابت میشه (dsl , internet)
  تو قسمت status مودم میزنه connected تنها مشکلی که دارم زمان اتصال چه با موبایل چه با لپتاپ no internet ,secured هستش . با یه مودم دیگه که قبلا داشتم اینترنتم هیچ مشکلی نداره.
  سپاس

  فروردین 25, 1399 در 6:57 ب.ظ
 • پشتیبانی

  سلام
  وقت بخیر
  لطفا با پخش خدمات شرکت ایزی تماس بگیرید.
  ۰۲۱-۸۴۲۸۲

  فروردین 26, 1399 در 4:59 ق.ظ
 • سید سروش نوربخش

  سلام و عرض تبریک سال نو
  خواهشمند است برای افق جغرافیایی که +۳:۳۰ تهران را ندارد هم یه فکری بکنید. گاهاٌ جهت تنظیمات والدین و موارد دیگر نیاز مبرم می‌شه.

  فروردین 28, 1399 در 8:30 ق.ظ
 • امیر

  سلام
  من مراحل فوق را چندین بار انجام دادم اما در نهایت چراغ اینترنت قرمز می ماند. با یک مودم دیگر هم تست کردم اون هم قرمز می ماند.چراغ دی اس ال سبز یکنواخت است. یوزر نیم و پسورد هم چک کردم اما باز هم قرمز می ماند.

  فروردین 29, 1399 در 6:06 ق.ظ
 • پشتیبانی

  با سلام
  مشکل از اینترنت و شرکت ارائه دهنده آن است.
  لطفا با پشتیبانی ISP خود تماس بگیرید.

  فروردین 30, 1399 در 5:49 ق.ظ
 • پشتیبانی

  سلام
  به دلیل تحریم‌های موجود، متاسفانه فعلا امکان این کار نیست.

  فروردین 30, 1399 در 5:50 ق.ظ
 • aliiiiii

  سلام وقت بخیر
  دمتون گرم عالی بود
  فقط نمیدونم چرا wifi من مخفی نمیشه
  من دقیقا تمام مراحلی که شما گفتین انجام دادم
  خواهشا راهنماییم کنین

  اردیبهشت 3, 1399 در 3:59 ب.ظ
 • رضا

  فقط بدیش این که هک میشه .

  اردیبهشت 13, 1399 در 6:11 ق.ظ
 • طاهر بارانی

  همه مراحل رو انجام میدم در مرحله آخر موقع finish خطا میده لطفا کمکم کنید for one pvc only can configured

  اردیبهشت 26, 1399 در 4:53 ب.ظ
 • مهدی

  سلام وقت بخیر
  برای انتقال تصویر خریدم این مودم رو ولی فایروال رو پیدا نمیکنم که خاموشش کنم؛کسی میدونه کجاست این گزینه؟

  تیر 9, 1399 در 10:28 ق.ظ
 • مهدی

  در مورد تاریخ دوستان بعد از کانفیگ مودم برگردید به قسمت setup و در تب time and date گزینه تهران میاد و میتونید روی تهران قرار بدید و اوکی میشه.

  تیر 27, 1399 در 12:39 ق.ظ
 • یوسف ریحانی

  سلام باتشکر از توضیحات کاملتون ،توو بخش دوم بخشی که باید کشور و شرکت ارائه دهنده رو انتخاب کنم چیزی نمی یاد ک بخام انتخاب کنم،چی کار باید بکنم؟ممنون میشم راهنماییم کنید

  شهریور 5, 1399 در 10:53 ق.ظ
 • پشتیبانی

  سلام
  لطفا با خدمات پس از فروش شرکت ایزی به شماره
  ۸۴۲۸۲
  تماس بگیرید.

  شهریور 15, 1399 در 4:36 ق.ظ
 • مجید

  سلام
  کانفیگ مودم انجام شد و کار میکنه ولی با کلیدای وای فای
  وای فای رو خاموش و روشن نمیکنه و فقط توی ستاپ عمل میکنه لطفا راهنمایی کنید

  شهریور 19, 1399 در 2:32 ب.ظ
 • نوید

  سلام این وایفای مودم من قطعی و وصلی زیادی داره یعنی تو گوشیها یک باره قطع میشه کلا ناپدید میشه دوباره میاد میره حتی با ریست کردن هم مدتی درست میشه ولی مجدد به همون حالت میره این رو راهنمایی میفرمایید

  مهر 2, 1399 در 6:43 ب.ظ
 • پشتیبانی

  سلام وقت بخیر
  احتمالا وقتی نزدیک مودم هستید به باند ۵ متصل میشین و وقتی از مودم دور میشین به باند ۲.۴؛ این جابجایی منجر به افت سرعت میشه ولی برای اطمینان بیشتر با گارانتی ایزی تماس حاصل فرمایید.

  مهر 6, 1399 در 6:37 ق.ظ
 • امیررضا

  درود بر شما.میگم یه توضیحی میدین ایا این مودم vpn رو ساپورت میکنه؟احیانا اکه ساپورت میکنه میشه بکین کدوم قسمت!!؟

  مهر 12, 1399 در 11:56 ق.ظ
 • سهیل

  سلام لطفاً در مورد QoS و تنظیمات این مورد هم در مودم توضیح بفرمایید که شدید احتیاج هست.
  ممنون

  مهر 30, 1399 در 8:52 ق.ظ
 • بابک

  سلام
  امکانش هست برای هر فرکانس یک اسم و پسورد جداگانه انتخاب کرد؟ یا طبق توضیحات داده شده هردو فرکانس باید با یک اسم و پسورد باشند!

  آبان 4, 1399 در 12:39 ب.ظ
 • پشتیبانی

  سلام
  وقت بخیر
  بله امکان نام گذاری و گذاشتن پسورد متفاوت روی هر دو باند هست.

  آبان 5, 1399 در 7:06 ق.ظ
 • پشتیبانی

  سلام وقت بخیر
  لطفا با بخش فنی شرکت ایزی تماس بگیرید.
  شماره تماس: ۸۴۲۸۲

  آبان 5, 1399 در 7:10 ق.ظ
 • محمد مهدی کریمی

  سلام خسته نباشید من از دیجی کالا این محصول رو تهیه کردم و نصب کردم اما مثلا بعضی از سایت هارو مثل دیوار خیلی طول میکشه بیاره(اینترنت ۱۶ مگ هستش) و ۶۰ درصد پکت لاست دارم توی بازی ps4 با مودم قبلی تست کردم ۲ درصد پکت لاست دارم توی همون بازی و به بعضی از گوشی های منزل اینترنت نمیده به وای فای وصل میشه اما حجم نمیده این مشکلات قابل رفع هستن ؟ به صورت نرم افزاری و تنظیمات

  آبان 6, 1399 در 11:13 ب.ظ
 • پشتیبانی

  سلام
  وقت بخیر
  بله قابل درست شدن هست.
  با گارانتی ایزی در تماس باشید.
  ۸۴۲۸۲

  آبان 7, 1399 در 6:20 ق.ظ
 • ابوالفضل کریمی

  سلام خسته نباشید آخرین آپدیت فریمور این مودم مدل a3 چه سالی هستش به میلادی؟

  آبان 8, 1399 در 1:01 ق.ظ
 • پشتیبانی

  سلام وقت شما بخیر
  لطفا با گارانتی ایزی به شماره زیر تماس بگیرید:
  ۰۲۱-۸۴۲۸۲

  آبان 10, 1399 در 6:29 ق.ظ
 • taghavian23

  با سلام و سپاس

  عالی بود
  مطالب ارائه شده جوابگوی نصب و راه اندازی مودم بود
  باز هم سپاس

  آبان 12, 1399 در 8:23 ق.ظ
 • معین پاس راد

  سلام من دارم نظرات بعضیارو میبینم مصل من قطع و وصلی دارن خیلی قطع و وصلی زیاده باید چیکارکرد

  آذر 23, 1399 در 3:20 ق.ظ
 • سعید مداحی

  سلام.مثل یک کاربر دیگر،در صفحه دوم ویزارد،اصلا،کادرکشویی یا گزینه ای نیست که مثلا ایران یا isp name را انتخاب کنم.مورد بعدی:چرا تا مدت طولانی،چراغ اینترنت،قرمز می ماند و بعد،سبز می شود؟؟تماس با پشتیبانی هم حوالی ۳عصر گرفتم.(صدبار)تماس را قطع می کنند.چرا اسپلیتر داخل جعبه،مال خود d-link نیست؟ بشخصه،از خریدش پشیمان شدم و حتما، مرجوعش می کنم.وقتی گزینه ای مثل tp-link archer vr300/400 وجود دارد؛ این خرید که من کردم؛اشتباه است.

  دی 6, 1399 در 12:37 ب.ظ
 • سعید جعفری صرمی

  سلام

  متاسفانه برد وای فای این مودم اصلا قابل قبول نیست، من هر دو باند مودم را با مودم قدیمی همین شرکت مقایسه کردم کاری به باند ۵ghz ندارم باند ۲٫۴ghz را با مودم قدیمی مقایسه کردم واقعا برد این مودم نصف مودم های قدیمی هم شرکت نیست.
  متاسفانه فریمور این مودم ورژن بتا است و سایت d-link را هم چک کردم ورژن اصلی منتشر نشده

  دی 8, 1399 در 9:13 ق.ظ
 • سیدمصطفا

  باسلام و عرض ادب مودم بسیار خوب و سریع هست.
  به موبایلامون متصل میشه.
  اما لپتاپ فقط یکبار متصل میشه و بعد که لپتاپ خاموش و مجددا روشن میشه دیگه اصلا تو لیست نقاط دردسترس موجود نیست.
  نسخه فریمور مودم این هست ME_1.08

  دی 20, 1399 در 6:01 ب.ظ
 • محمد

  سلام من دو تا سئوال دارم اول اینکه فریمور نهایی این مودم رو چطور می تونم آپدیت کنم مال من بتا هست
  دوم اینکه روی کامپیوتر کارت شبکه دی لینک دارم که دوبانده هست ولی باند ۲٫۴ را پیدا نمی کنه و فقط باند ۵ را نشان می دهد.

  دی 28, 1399 در 9:59 ق.ظ
 • محمد

  با سلام
  آخرین نسخه فریمور این دستگاه رو چطور میشه آپدیت کرد نسخه مودم من ME_1.08 beta هست

  دی 30, 1399 در 7:34 ب.ظ
 • بهادر

  سلام خسته نباشید گزینه setup wizard رو برای من نمیاره اصلا
  الان چیکار کنم؟

  بهمن 27, 1399 در 9:58 ق.ظ
 • امیر

  سلام
  زیر توضیح یکی از سایت ها نوشته بود”سیستم عامل های قابل پشتیبانی:Mac OS X 10.4 or higher, Windows 7, Windows 8, Windows Vista, Windows XP SP3″ یعنی به کامپیوتری که ویندوزش ۱۰ باشه اینترنت نمیده؟

  اسفند 5, 1399 در 12:20 ب.ظ
 • پشتیبانی

  ساپورت میکنه مشکلی نداره

  اسفند 12, 1399 در 5:59 ق.ظ
 • sara

  سایت شما عالی هستش
  امیدوارم موفق باشید

  فروردین 10, 1400 در 8:29 ب.ظ
 • Habib

  با سلام؛ تنظیمات کامل انجام شده ولی در هر دو حالت چه در حالت adsl و چه vdsl چاغ اینترنت قرمز میمونه ولی با تعویض مودم با مودم قبلی که اون هم دی لینک قدیمی هستش و adsl سرویس میده اینترنت سبز و ارتباط نرمال هست.

  اردیبهشت 30, 1400 در 6:05 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *