سوئیچ های غیر مدیریتی دی لینک ، راه حلی ارزان ، برای ایجاد شبکه ای جمع و جور

سوئیچ های غیر مدیریتی دی لینک ، راه حلی ارزان ، برای ایجاد شبکه ای جمع و جور

سوئیچ های غیر مدیریتی دی لینک ، راه حلی ارزان ، برای ایجاد شبکه ای جمع و جور

قبل از شروع معرفی چند سوئیچ غیر مدیریتی دی لینک ، ابتدا لازم است توضیح مختصری راجع به سوئیچ های شبکه و سوئیچ های غیر مدیریتی بدهیم .

سوئیچ چیست ؟

یکی از ابزار هایی که برای ایجاد یک شبکه ، به آن نیاز پیدا خواهید کرد ، سوئیچ ها هستند . سوئیچ از لحاظ ظاهری شباهت زیادی به هاب دارد و شاید بتوانیم بگوییم وظیفه هر دو آنها رساندن بسته های اطلاعات از فرستنده به گیرنده می باشد .

اما در عمل این دو دستگاه با هم تفاوت دارند . هنگامی که هاب ، اطلاعات را از فرستنده دریافت می کند ، آن را به تمامی اجزای شبکه ارسال می کند ، اما سوئیچ ، اطلاعاتی که از فرستنده می گیرد را فقط به کامپیوتر مقصد می فرستد و آن را در تمام شبکه پخش نمی کند . این امر باعث می شود که تمامی کامپیوتر ها بتوانند از پهنای باند کامل استفاده کنند و پهنای باند میان اجزا تقسیم نشود .

سوئیچ شبکه چیست ؟

سوئیچ ها دسته بندی های زیاد و متفاوتی دارند ، اما یکی از انواع سوئیچ های شبکه ، سوئیچ های مدیریتی و غیر مدیریتی می باشد ، که در زیر به بیان برخی تفاوت های آن ها می پردازیم.

تفاوت سوئیچ های مدیریتی و غیر مدیریتی

اگر بخواهیم خیلی کوتاه و به زبان ساده تفاوت این دو سوئیچ را بیان کنیم ، سوئیچ مدیریتی ، برای بهبود عملکرد و رسیدن به کارآیی بیشتر ، قابلیت تنظیم (configure) دارد و می توان تمام ویژگی های لازم را مانند : اولویت بندی ترافیک و … را مدیریت و تنظیم کرد .

اما سوئیچ غیر مدیریتی ، نیازی به تنظیم ندارد و به صورت Plug & Play عمل می کند ، یعنی فقط کافیست دستگاه ها را به سوئیچ متصل کنید و آنرا به برق بزنید ، شبکه شما به همین راحتی ایجاد می شود و نیاز به هیچ تنظیمات خاصی نیست ، بنابراین سوئیچ غیرمدیریتی گزینه ایده آلی برای کسب و کارهای کوچک به حساب می آید .

از لحاظ هزینه هم طبیعی است که قیمت سوئیچ های غیر مدیریتی پایین تر از سوئیچ های مدیریتی می باشد .

تفاوت سوئیچ های مدیریتی و غیر مدیریتی

بعد از آشنایی مختصر با سوئیچ ها ، به معرفی ۶ سوئیچ غیر مدیریتی دی لینک خواهیم پرداخت .

سوئیچ غیر مدیریتی ۵ پورت دی لینک مدل DES-1005A

اگر کسب و کار کوچکی دارید یا می خواهید یک شبکه خانگی با ۵ دستگاه ایجاد نمایید ، سوئیچ غیر مدیریتی DES-1005A گزینه بسیار مناسبی است . این دستگاه یک سوئیچ شبکه ارزان و مقرون به صرفه دی لینک محسوب می شود .

این دستگاه دارای ۵ پورت LAN با سرعت انتقال داده ۱۰/۱۰۰ مگابیت بر ثانیه می باشد که سرعت قابل قبولی برای مصارف خانگی است .

DES-1005A ، از یک بدنه پلاستیکی با کیفیت ساخته شده است و ابعاد بسیار کوچکی دارد (۲۸ × ۷۹ × ۹۷ میلی‌متر) . همچنین این سوئیچ بدون فن ساخته شده است ، بنابراین هیچ صدایی تولید نمی کند و شما می توانید به راحتی آنرا روی میز کار خود قرار دهید و استفاده نمایید .

این سوئیچ از قابلیت Auto-MDI/MDIX پشتیبانی می کند ، پس نوع کابل شبکه ای که به آن متصل می کنید اهمیتی ندارد . همچنین ویژگی dlink-green ، باعث کاهش قابل توجه مصرف انرژی در این محصول شده است .

سوئیچ غیر مدیریتی دی لینک مدل DES-1005A

سوئیچ غیر مدیریتی ۱۶ پورت دی لینک مدل DES-1016D

اگر به فکر توسعه شبکه کابلی خود هستید و به تعداد پورت های LAN بیشتری نیاز دارید ، می توانید از دومین محصول پیشنهادی ایزی مارکت از سری سوئیچ های غیر مدیریتی دی لینک ، یعنی سوئیچ غیر مدیریتی DES-1016D استفاده کنید .

این سوئیچ دارای ۱۶ پورت LAN با سرعت ۱۰/۱۰۰Mbps می باشد ، بدنه این دستگاه فلزی است و قابلیت جایگذاری در رک را دارد ، بنابراین برای کسب و کارهای کوچک و متوسط کاربرد دارد .

در نظر داشته باشید که این دستگاه نیز قابلیت Auto-MDI/MDIX را دارد و از تکنولوژی dlink-green پشتیبانی می کند.

سوئیچ غیر مدیریتی دی لینک مدل DES-1016D

سوئیچ غیر مدیریتی با ۲۴ پورت ۱۰/۱۰۰ و ۲ پورت گیگابیت دی لینک مدل DES-1026G

این سوئیچ علاوه بر ۲۴ پورت با سرعت ۱۰/۱۰۰Mbps ، دو پورت Combo هم دارد که میتوانید از آن هم به عنوان پورت با سرعت گیگابیت (۱۰/۱۰۰/۱۰۰۰Mbps) ، هم به عنوان پورت SFP استفاده نمایید ، ترکیب این دو قابلیت ها در پورت های این دستگاه ، DES-1026G را به دستگاهی محبوب میان مدیران شبکه تبدیل کرده است .

با توجه به اینکه تعداد پورت های سوئیچ غیر مدیریتی DES-1026G زیاد است ، مصرف انرژی ، موضوع مهمی محسوب می شود  . دی لینک برای کاهش مصرف انرژی در سوئیچ های خود از تکنولوژی dlink-green استفاده می کند . این فناوری با تشخیص وضعیت دستگاه های متصل به سوئیچ مصرف انرژی را کنترل می کند ، به طور مثال اگر دستگاهی که به یک پورت وصل شده است ،  خاموش بود ، به صورت خودکار جریان برق آن پورت قطع می شود .

قابلیت Auto-MDI/MDIX و dlink-green نیز توسط DES-1026G پشتیبانی می شود.

سوئیچ غیر مدیریتی دی لینک مدل DES-1026G

سوئیچ غیر مدیریتی ۸ پورت دی لینک مدل DES-108

سوئیچ غیر مدیریتی DES-108 نیز یکی دیگر از سوئیچ های شرکت دی لینک با سرعت ۱۰/۱۰۰ مگابیت برثانیه می باشد که با استفاده از آن می توانید هشت کامپیوتر را با هم شبکه کنید . این سوئیچ دارای بدنه فلزی است و بدلیل ابعاد کوچک ، می توانید آن را به راحتی روی میز کار خود قرار دهید .

این محصول از جدیدترین سری سوئیچ های SOHO یا همان small office/home office می باشد که مخصوص کسب و کارهای کوچک طراحی شده است .

همچنین در ساخت این سوئیچ ، از هیچ گونه فن خنک کننده ای استفاده نشده و اجزا به گونه ای طراحی شده اند که گرما به راحتی از دستگاه خارج می شود ، بنابراین دستگاه همواره آرام و بدون هیچ صدایی کار می کند .

سوئیچ DES-108 ، از تکنولوژی های Auto-MDI/MDIX ، dlink-green و همچنین استاندارد ۸۰۲٫۳X جهت کنترل جریان داده ها ، پشتیبانی می کند .

سوئیچ غیر مدیریتی دی لینک مدل DES-108

اما اگر به دنبال سرعت گیگابیت برای سوئیچ غیر مدیریتی خود هستید ، باید سراغ محصولاتی از دی لینک بروید که با عبارت DGS آغاز می شود ، در این مقاله قصد داریم دو سوئیچ با سرعت ۱۰/۱۰۰/۱۰۰۰Mbps را برای شما معرفی کنیم .

سوئیچ غیرمدیریتی ۸ پورت گیگابیت دی لینک مدل DGS-1008A

سوئیچ غیر مدیریتی DGS-1008A ، هشت پورت LAN گیگابیت (۱۰/۱۰۰/۱۰۰۰Mbps) دارد که سرعت فوق العاده ای برای مصارف خانگی و اداری کوچک است ، پس با اتصال دستگاه های خود به این سوئیچ ، می توانید به سرعت یک شبکه جمع و جور راه اندازی کنید و فایل ها ، عکس و فیلم های خود را در شبکه به اشتراک بگذارید .

این دستگاه از ویژگی های Auto-MDI/MDIX و dlink-green پشتیبانی می کند و در طراحی و ساخت آن از کمترین مواد مضر برای محیط زیست (استاندارد RoHS) استفاده شده است .

سوئیچ غیر مدیریتی دی لینک مدل DGS-1008A

سوئیچ غیر مدیریتی ۲۴ پورت گیگابیت دی لینک مدل DGS-1024D

اگر دنبال گسترش شبکه خود و ایجاد یک شبکه پرسرعت هستید ، سوئیچ غیر مدیریتی DGS-1024D گزینه بسیار مناسبی است . این دستگاه دارای ۲۴ پورت با سرعت ۱۰/۱۰۰/۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه می باشد که سرعت انتقال داده ها را برای هر پورت تا ۱۰۰۰ مگابیت (۱ گیگابیت) بر ثانیه می رساند .

این سوئیچ ، دارای بدنه فلزی بوده و پورت های LAN در جلوی این دستگاه قرار دارد تا به راحتی بتوان از آن در رک استفاده کرد . همچنین DES-1024D به گونه ای طراحی شده که گرما به راحتی از آن خارج می شود و دمای دستگاه همواره متعادل می ماند .

پشتیبانی از قابلیت های Auto-MDI/MDIX و dlink-green نیز از دیگر نکات مثبت این دستگاه به حساب می آید .

سوئیچ غیر مدیریتی دی لینک مدل DGS-1024D

حال شما بگویید ، اگر تجربه استفاده از این سوئیچ ها را داشته اید ، نقاط قوت و ضعف آن ها را بنویسید تا کسانی که قصد خرید سوئیچ های غیر مدیریتی دی لینک را دارند ، بهترین انتخاب را داشته باشند .

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


You've just added this product to the cart: